ПОКРОВ УСПІШНО РЕАЛІЗУЄ ПРОГРАМУ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

покров успішно реалізує програму «доступні ліки». Зображення 1
Питання "Про хід виконання Урядової програми "Доступні ліки" в місті Покров у 2017 році" – слухалося 20 грудня на черговому засіданні міськвиконкому.

 


Звітуючи про її реалізацію, головний лікар Центру первинної медико - санітарної допомоги Валентина Ліснича нагадала, що "Доступні ліки" - це Урядова програма, котра дає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та діабету 2 типу. Для того, аби отримати ліки, потрібно звернутися до лікаря за рецептом із зазначенням діючої речовини та прийти за препаратом до аптеки – учасниці програми.                                                                                                                                                                       Практично кожну другу аптеку міста долучено до реалізації Урядової програми. Усі вони забезпечені особливим знаком учасника Програми. Перелік таких аптек розміщено на офіційному сайті Покровської міської ради та було оприлюднено у друкованих ЗМІ. 

У місті реалізація програми "Доступні ліки" почалася у квітні поточного року. За цей час нею скористалося понад 6 тисяч пацієнтів, які страждають від трьох груп захворювань. Було профінансовано 18352 рецептів. Найбільше з них – понад 15 тисяч - по серцево-судинним захворюванням. Більш як 2,5 тисячі рецептів по цукровому діабету 2 типу і майже 690 – бронхіальній астмі.
Для відшкодування аптекам витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, з державного бюджету було отримано 695,3 тис. грн.
У липні були внесені зміни до Дердбюджету, що передбачають на  200 млн.  грн. збільшення фінансування програми "Доступні ліки". Згідно розпорядження міського голови, на реалізацію програми додатково було отримано 278,2 тис. грн.
Річна сума коштів, виділених на реалізацію Урядової програми, яку місто Покров виконало, становила 975,3 тис. грн.
Головний лікар ЦПМСД не обійшла позитивні моменти впровадження програми. Містяни стали більше звертатися на прийом до лікарів. Як результат, було виявлено 783 нових випадки гіпертонічної хвороби. Усі пацієнти обстежені та взяті на облік. Зменшилася кількість ускладнень та госпіталізації хворих до вторинної ланки медицини.
В ході обговорення питання, Валентина Ліснича, з посиланням на профільне міністерство, зазначила, що у 2018 році реалізація Програми триватиме. Також передбачається, що буде розширено перелік захворювань та збільшиться реєстр лікарських засобів.
Крім даного рішення, на виконкомі було ухвалено й інші "у різному".
Прес-служба міського голови.