За результатами дослідження Головного управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області, у підсобному господарстві виправного центру №79 було виявлено захворювання свиней. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Покровській міській раді, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
Відповідно до рішення комісії, Покров перебуває поза зоною спалаху вірусу. У зоні спалаху населені пункти відсутні.
У зоні спостереження, нагляду, знаходяться селища Чортомлик та Катеринівка.
Враховуючи напружену і нестійку епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней, звертаємося до власників тварин вживати необхідні профілактичні міри, бути уважними й обачними.
Африканська чума свиней – контагіозна і найбільше згубна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро та безсимптомно.
До африканської чуми сприятливі домашні й дикі свині незалежно від віку і породи. Джерело збудника інфекції – хворі свині та вірусоносії. З організму заразних свиней вірус виділяється з кров’ю при носових кровотечах, із фекаліями, сечею, слиною. Збудник африканської чуми свиней дуже стійкий проти широкого діапазону температур. При температурі 50С зберігає вірулентність до семи років, у м’ясі від хворих тварин – 155 днів, копченій вітчині – до 5-ти місяців. Проти антибіотиків він дуже стійкий.
До вірусу африканської чуми свиней несприятливі тварини інших видів, а також люди.
Африканська чума протікає в типово гострій, затяжній і стертій формах. Смертність хворих тварин досягає 98 – 100 відсотків.
Ранніми ознаками є пригнічення, залежування. Свині неохоче поїдають корм. Температура тіла підвищується до 40,5 – 420С і тримається майже до загибелі. Спостерігається слабкість, різко виражене посиніння шкіри та крововилив в різних ділянках тіла, носова кровотеча та інші ознаки.
Лікування хворих тварин не розроблене і заборонене.
Заходи профілактики полягають в тому, що все поголів’я свиней повинно бути провакцинованим проти класичної чуми. Свиней завозити тільки з благополучних територій, що повинно підтверджуватись ветеринарним документом (довідка або свідоцтво). Додержуватись норм годівлі та ветеринарно – санітарних правил утримання свиней.
Раціони годівлі збалансувати вітамінами та мінеральними кормами, щоб зміцнити імунітет і цим посилити опір збудникам хвороб.
Наразі вживаються заходи щодо недопущення розповсюдження вірусу. Будьте уважними, дотримуйтесь профілактичних заходів.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту.