Особлива увага у місті приділяється вирішенню питань соціального захисту незахищених верств населення, що забезпечується шляхом надання населенню житлових субсидій та різних видів державної допомоги - на цьому наголошувалося під час звіту міського голови Олександра Шаповала про діяльність виконавчого органу влади протягом 2017 року.
Протягом року Програму соціального захисту населення міста було підсилено шляхом внесення ряду доповнень. Вони стосувалися удосконалення механізму надання матеріальної допомоги, пільгового перевезення, контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, пільг та впровадження щомісячних виплат членам сімей загиблих воїнів АТО, чорнобильців та інвалідів 1 групи по зору.
На сьогодні у місті обліковується майже 26 тисяч осіб, які належать до пільгових категорій. Крім загальноприйнятого переліку, у Покрові обліковуються сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, діти-сироти, діти, що знаходяться під опікою та виховуються в будинках сімейного типу.
У 2017 році на реалізацію Програми соціального захисту населення використано понад 154 мільйони гривень із бюджетів різних рівнів, з них понад 8 млн.грн. – кошти з міського бюджету.
Налагоджено роботу з призначення різного виду соціальних допомог за єдиною технологією та субсидій, за спрощеним порядком. Кількість отримувачів житлових субсидій проти минулого року зросла на 215 і охоплює 9196 домогосподарств.
Мешканці нашого міста мають змогу користуватися пільговим проїздом на 5 автобусних маршрутах. Для компенсації пільгового проїзду автоперевізникам із міського бюджету виділено майже 800 тисяч гривень. Від жовтня почалося відшкодовування пільгових перевезень залізничним транспортом.
Важливим напрямком є поліпшення соціального захисту осіб із обмеженими можливостями, яких у Покрові обліковується понад 2 тисячі чоловік. З них 180 належить до маломобільних груп з вадами зору та слуху, 52 покровчан пересуваються на інвалідних візочках.
Місто йде шляхом всебічної підтримки учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих.
Сьогодні на обліку перебуває 243 учасника АТО у порівнянні з минулим роком кількість зросла на 53 особи, з них 239– мають статус учасника бойових дій, троє є інвалідами війни.
З міського бюджету передбачена виплата адресної грошової допомоги.
Запроваджено додаткові пільги восьми членам сімей загиблих учасників АТО на оплату житлово – комунальних послуг. Сума виплаченої допомоги в 2017 році склала 64,0 тис. грн.
Для надання допомоги в інтеграції в громаду внутрішньо переміщених осіб при управлінні праці діє координаційний центр з питань вимушених переселенців.
Важливе завдання соціальної сфери - виявлення одиноких непрацездатних громадян та надання їм необхідної допомоги, покладено на структурний підрозділ управління праці – територіальний центр соціального обслуговування.
З кожним роком кількість громадян, яким надаються соціальні послуги - збільшується. За останній рік ця цифра зросла на 3,5% і становить 415 громадян. Відповідно і соціальних послуг у 2017 році надано більше - майже 119 тисяч, що на 11% перевищує показник попереднього року.
За участі доброчинців у місті організовано надання безкоштовного харчування бездомних громадян. Вразливі групи населення забезпечуються теплим одягом і взуттям.
У минулому році розширив свої можливості Університет ІІІ віку.
Діють клуби за інтересами, волонтерський рух, осередок роботи з внутрішньо переміщеними особами. Надаються транспортні послуги.
Аби оперативно вирішувати кризові ситуації, в які потрапляють мешканці міста, результативно працює служба термінового соціального обслуговування за сигнальними картками. Впродовж року службою охоплено більш як у 2 рази більше громадян міста, ніж за попередній період.
Прес-служба міського голови.