Обговорили гендерні питання

обговорили гендерні питання. Зображення 1
Про подолання гендерних стереотипів йшла мова на семінарі, що днями відбувся у міськвиконкомі для фахівців соціальної роботи та закладів гуманітарної сфери міста.
Чи означають рівні права і рівні можливості?
- На перший погляд питання гендерної рівності не є гострим в Україні, рівні права чоловіків та жінок декларує міжнародне та вітчизняне законодавство, - зауважила начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Ігнатюк. Проте статистичні дані щодо участі чоловіків та жінок у прийнятті суспільно-важливих рішень, поєднанні професійних та сімейних обов’язків, професійної самореалізації , навіть тривалості життя — різняться. За наведеними даними в українському парламенті 12% жінок, тоді як за європейським стандартом має бути не менше 30%. Показово, що у Покрові представництво жінок у міській раді майже відповідає міжнародним вимогам . З поміж 34 депутатів, 11 - жінки. Водночас не виділяємося із загальноукраїнської статистики за тривалістю життя. Частка жінок серед покровчан пенсійного віку становить майже 8,8 тисяч, а чоловіків - трохи більше 3,6 тисяч.
Серед причин такого стану речей, наступний спікер — заступник начальника УП та СЗН Аліна Коротаєва, назвала гендерні стереотипи, які укорінились в нашому суспільстві. Як приклад — чоловіки, на відміну від жінок, менш емоційні. Насправді ж , хлопчиків з дитинства привчають стримувати сльози та почуття. В результаті, за даними досліджень, це їм вартує 12 років життя.
Існує також стереотип, що жінки мають нижчі інтелектуальні здібності, і як наслідок , нижчу професійну компетенцію. Це призводить до диспропорції у професійній сфері.
Більш детально, на прикладах, про це розповіла начальник відділу активної підтримки безробітних Покровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Маргарита Глазкова. На ринку праці дійсно переважають вакансій, які потенційно обирають чоловіки. Зазвичай, вони і оплачуються вище.
Фахівці констатували, що гендерні стереотипи на даний час є невід’ємними елементами повсякденного життя. Тому гендерна політика в Україні, особливо в умовах обраного курсу на побудову європейських демократичних інститутів, постає зовсім у новому, актуальному світлі. Вимагає утвердження цінності гендерної рівності як у суспільстві загалом, так і у різних його сферах . Саме тому є важливим застосування гендерного чутливого підходу у процесі прийняття суспільно важливих рішень, зокрема, і на місцевому рівні.

Насамкінець, присутні детально ознайомилися з плануванням дій з гендерної рівності та обговорили застосування інструментів гендерного аналізу для забезпечення гендерної рівності при реалізації посадових повноважень.
Прес-служба міського голови.