Новий семестр з новим харчуванням

 

Вже з першого січня згідно з постановою Кабміну №305 всі українські школи переведено на харчування за новими нормами.

За словами начальника управління освіти Ольги Матвєєвої, зміни у шкільному харчуванні почались ще з початку 2021 року, з прийняттям нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Так, відповідно вимог організації харчування та харчових продуктів, з шкільного меню були виключені перероблене м'ясо(сосиски та ковбасна продукція), перероблені овочі(консервована овочева продукція). З першого січня 2022 року нові норми вже почали діяти в усіх без винятку закладах країни. Тепер перевага надається не смаженим, а приготовленим на пару стравам, салатам, м’ясу, овочам і фруктам, рибі. Обмежено споживання цукру та солі, жирам. Відповідно до наданих норм харчування розроблено   чотиритижневе меню у закладах.

Безкоштовно харчуються діти пільгових категорій:

-  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

-  діти з малозабезпечених сімей;

- діти, батьки яких  є учасниками  бойових дій в зоні  АТО (ООС), або  демобілізувалися та діти, які виховуються в родинах учасників бойових дій в зоні АТО (ООС);

- діти загиблих батьків під час дій в  АТО;

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб;

- діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- діти загиблих ветеранів війни – учасників бойових дій на території інших держав;

- діти, які навчаються за інклюзивною формою навчання, та діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних  класах/групах;

- діти, що постраждали внаслідок аварії  на ЧАЕС;

- діти з інвалідністю(ЗДО);

- діти у санаторних групах з малими та затухаючими формами туберкульозу (ДНЗ);

Рішенням виконавчого комітету Покровської міської ради встановлені додаткові пільгові категорії дітей, які харчуються у закладах освіти безкоштовно:

  • діти з багатодітних сімей;
  • діти учасників бойових дій на територій інших держав;
  • діти з родин, що опинились у складних життєвих обставинах.

Чи будуть діти харчуватися правильно, залежить, насамперед, від родини, де формуються харчові звички і від шкільних кухарів, їхнього бажання нагодувати малечу смачно, розкривши переваги нового меню.

А нам всім, турботливим батькам, не треба поспішати заперечувати, спробувати прийняти те, що давно всім відомо – здорове харчування.

Прес-служба міського голови.