Тихий терор, саме так ще називають прояви насилля у родинах, коли за зачиненими дверима триває фізичний та психологічний тиск на особистість. Ця проблема набула світового масштабу, не обминула і Україну. Тільки впродовж 2017 року Національна поліція України зареєструвала понад 110 тисяч заяв, повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством в сім’ї. 67 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї, в тому числі 20 повідомлень про вчинення насильства в сім’ях, в яких є неповнолітні діти, зареєстровані за минулий рік і в Покрові.
Це лише сухі факти, за кожним з яких конкретні долі. Саме ця думка стала головною на семінарі з питань взаємодії установ та організацій, задіяних в роботі з попередження насильства в сім’ї.
Сьогодні цим питанням всебічно опікуються фахівці управління праці та соціального захисту населення, соціальних служб міста, закладів освіти, охорони здоров’я, поліції. Під час семінару спеціалісти обговорювали головні аспекти питання, алгоритм психологічної та правової допомоги містянам, що постраждали від насилля в сім’ї.
Проблема домашнього насильства наразі дуже актуальна не тільки в нашому місті , а і в цілому в Україні, - підкреслила заступник міського голови Наталія Бондаренко, наголошуючи на системному підході до розв’язання питання. На сьогодні Україна є підписантом міжнародних договорів, які передбачають єдине комплексне рішення в боротьбі із домашнім насильством.
Зазначені зміни до законодавства значно розширюють саме поняття, визначають широкий перелік суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Семінар окреслив спектр завдань, серед яких і продовження професійного спілкування, фаховий погляд на непросту проблему.
Прес-служба міського голови.