23 листопада відбулося засідання чергової 39 сесії Покровської міської ради.
Шолохове відтепер разом із Покровом
Першим чергою денною передбачався розгляд організаційних питань. Усі шість стосувалися завершення процедури добровільного приєднання Шолохівської сільської територіальної громади ( у складі сіл Шолохове, Миронівки та Уляніви ) до територіальної громади міста Покров.
Депутати ухвалили рішення про реорганізацію Шолохівської сільської ради, затвердили Положення про старосту та старостинський округ. Обов’язки старости згідно закону поклали на колишнього сільського голову Віктора Базілєвича та ввели до складу міськвиконкому. Уже як староста, Віктор Олександрович подякував депутатам за позитивне рішення, зазначивши, що до об’єднання з містом шолохівці йшли останні три роки, розраховуючи на більші перспективи у складі громади Покрова.
Присутня з такої нагоди директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна також була оптимістичною, висловши впевненість, що і в статусі першої в області об’єднаної територіальної громади з центром в місті обласного значення, Покров знову буде для усіх прикладом. А обидві території зможуть стати не лише економічною сім’єю, а й ментальною.
Містобудівна діяльність
Далі розглядалося перше основне питання – звіт про виконання Програми містобудівної діяльності та створення геоінформаційної кадастрової системи міста Покров на 2016-2018 роки.
В.о начальника відділу архітектури та інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Вікторія Галанова передусім проаналізувала виконання двох основних етапів програми. Перший – внесення змін до генерального плану з розробленням плану зонування, що було здійснено у 2016 році та затверджено рішенням сесії. Оновлена містобудівна документація надала можливість реалізовувати містобудівні потреби Покрова.
Другий етап Програми полягав у створенні містобудівного кадастру міста – електронної інформаційної системи, що містить дані про міські елементи території – їх географічне положення, правовий та господарський статус, інженерні комунікації та інше. Нині створено базову основу у системі координат УСК-2000 та оновлену містобудівну документацію. Розроблено і встановлено програму Digitals, яка надає можливість постійно поповнювати інформацію по всіх об'єктах нерухомості. Тим самим створюється початкова база містобудівного кадастру.
Подальша реалізація процесу створення та ведення містобудівного кадастру в місті буде впроваджуватися одночасно зі створенням єдиної узагальненої системи містобудівного кадастру Дніпропетровської області.
Далі Вікторія Галанова поінформувала про роботу щодо реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури та з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Про виконання дозвільних та реєстраційних функцій, заходи з координації діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку та забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду.
Зокрема зазначалося, що відділом постійно ведеться роз’яснювальна робота з населенням щодо питань отримання дозволів на будівництво та введення об’єктів в експлуатацію. Так, протягом минулого та поточного років введено в експлуатацію 585 м2 житла, що є гарним результатом у порівнянні з 2016 роком, тоді цей показник дорівнював нулю. Наслідком роз’яснювальної роботи стало і збільшення активності громадян в оформленні земельних ділянок у приватному секторі. Якщо за попередній період було оформлено лише 16 ділянок, то в нинішньому - 88.
Відділом надаються пропозиції, розробляються ескізні проекти та готуються презентації щодо покращення благоустрою міста.
Значна увага приділяється питанню доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Проекти будівництва, розроблені упродовж звітного періоду, направлені на покращення життєвого простору осіб з інвалідністю. У вересні минулого року створено постійно діючу комплексну робочу групу з питань надійності та безпеки експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури, яка щомісяця на зазначених об’єктах проводить комісійне обстеження. З червня 2016 року відділ виконує функції державного архітектурно-будівельного контролю, що значно полегшило громадянам та юридичним особам процедуру їх отримання, так як раніше подавати та отримувати необхідні документи треба було у Дніпрі.
В цілому, як резюмувала доповідач, у 2017-2018 роках малий та середній бізнес, промислові підприємства, соціальна сфера почали будуватися активніше. Кожен такий об’єкт - це елемент єдиної системи економічного розвитку, який формує якісний соціальний простір.
Заслухавши звіт та взявши його до відома, депутати ухвалили відповідне рішення.
Соціальний захист
Інформаційну довідку з наступного головного питання - "Про виконання міської комплексної програми соціального захисту населення міста Покров на 2016-2018 роки" озвучила начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Ігнатюк.
Напередодні дане питання слухалось і на міськвиконкомі.
Доповідач нагадала, що виконання Програми здійснювалося усіма структурними підрозділами виконкому, державними цільовими соціальними фондами, установами та організаціями усіх форм власності, а також громадськими організаціями за рахунок коштів усіх рівнів. У ході реалізації Програми з метою посилення адресності надання послуг та забезпечення додаткової підтримки деяких категорій населення вносилися окремі зміни та доповнення. За інформацією на початок жовтня на обліку, що потребують соціального захисту, перебуває майже 22,9 тис. громадян, що становить 55,8% населення міста. Крім основних категорій у місті обліковується 17 сімей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах; 116 дітей-сиріт та дітей, які знаходяться під опікою; 16 дітей з будинків сімейного типу.
Далі було детально охарактеризовано основні заходи на виконання Програми. Зокрема, адресна допомога на підставі обстежень матеріально- побутових умов проживання покровчан з метою визначення їх першочергових потреб. За час дії Програми охоплено більш як 8 тисяч мешканців. Понад 2 тисячі осіб отримали допомогу на загальну суму майже 2, 9 млн. грн.
Другий розділ програми спрямований на заходи щодо поліпшення соціального захисту пільгових категорій населення. Задля оперативного реагування на зміни життєвого рівня осіб з інвалідністю внаслідок ІІ Світової війни, учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції, надання їм своєчасної допомоги з питань соціального захисту, складено соціальні паспорти. Ветерани війни за кошти міського бюджету забезпечуються безкоштовним зубопротезуванням та пільговим лікуванням.
Щомісяця 15,9 тис. мешканців міста мають змогу користуватися пільговим проїздом на 5 автобусних маршрутах. З 2017 року відшкодовуються кошти за пільговий проїзд залізничним транспортом. На сьогодні такою пільгою скористалися 4 тисячі осіб.
Третім розділом передбачено заходи щодо поліпшення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями. Із 2083 осіб з інвалідністю, які обліковуються в управлінні праці, 183 належить до маломобільних груп населення з вадами зору, слуху та на інвалідних візочках.
Тетяна Ігнатюк зупинилася на заходах щодо розвитку дітей з інвалідністю, зокрема реалізації концепції їх ранньої соціальної адаптації, освітніх послугах. Розповіла про забезпечення осіб з інвалідністю протезними та технічними засобами реабілітації, придбання для інвалідів по зору І групи мобільних телефонів з програмою не візуального екранного доступу та супутниковою навігацією та інше.
Депутати визнали роботу міських служб, підприємств та установ міста, щодо виконання міської комплексної програми соціального захисту населення за звітний період такою, що відповідає пріоритетним напрямкам соціальної політики держави і ухвалили відповідне рішення.
У різному
На сесії було внесено зміни до бюджету, ухвалено перелік адміністративних послуг, котрі надаються через ЦНАП. Затверджено міську Програму "Здоров’я покровчан на 2019 – 2023 роки". Внесено доповнення до міської цільової Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2020 роки у місті Покров та розглянуто інші питання, за якими прийняті відповідні рішення.
Поза чергою денною сесійного засідання депутати заслухали інформацію начальника Покровського відділення поліції Владислава Фесенка та керівника служби охорони "Джеб" Тараса Донця стосовно охорони правопорядку у місті.
Прес-служба міського голови.