На сесії міської ради

на сесії міської ради. Зображення 1

22 червня відбулося чергове засідання 34 сесії Покровської міської ради.
Перш ніж приступити до розгляду питань, міський голова Олександр Шаповал звернувся до присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять жертв війни в Україні, з нагоди скорботної дати.
Усього депутати розглянули 25 питань, десять з яких було внесено до черги денної в ході роботи сесії.
Розпочали з розгляду основного – звіту про діяльність Центру надання адміністративних послуг виконкому Покровської міської ради за 2017 рік та перше півріччя поточного.
Доповідач з даного питання – заступник міського голови Олександр Чистяков зазначив, що ЦНАП постійно удосконалює свою роботу та розширює спектр послуг. Так, у 2016 році надавалося 105 видів адмінпослуг, наступного року вже 130, за І квартал 2018 додалося ще 4 послуги. За цей період майже удвічі збільшилася кількість наданих послуг, і більш як утричі – відвідувачів.
Перелік адмінпослуг затверджуються сесією та включає послуги відділів міськвиконкому та органів виконавчої влади, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Центр здійснює діяльність за принципом "єдиного вікна" , опрацювання справ проходить у програмно-технічному комплексі облдержадміністрації "Регіональний віртуальний офіс електронних адміністративних послуг Дніпропетровської області", який має особисий кабінет клієнта для відслідковування стану розгляду справ. Про готовність документів клієнт повідомляється у телефонному режимі або за допомогою SMS.
Чимало звернень припадає на реєстрацію речових прав на нерухоме майно, реєстрацію змін фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. Надання значної кількості послуг дозволяє Центру робити свій внесок у наповнення міського бюджету. За 2017 рік сума надходжень до бюджету склала 160,6 тисяч гривень, за 5 місяців поточного – 95,4 тисячі гривень.
Адміністратори працюють не лише у віртуальному офісі "Відкрита влада", а й мають доступ до Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.
З 2016 року ЦНАП є партнером волонтерського проекту "Портал державних послуг iGOV". З минулого - співпрацює з Управлінням праці, що дає можливість покровчанам подавати документи на отримання субсидій і через ЦНАП.
Налагоджена співпраця з мобільним сервісним центром МВС України у Дніпропетровській області. Громадяни мають можливість зареєструвати та перереєструвати транспортні засоби, здійснити заміну посвідчення водія, отримати довідку про відсутність судимостей. У минулому році зазначеними послугами скористалися 200 громадян, близько 130 – протягом 2018-го.
Триває конструктивна взаємодія з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У рамках гуманітарних проектів на початку минулого року у ЦНАПі встановлено систему електронного керування чергою. За останній місяць GIZ передано два комплекти компютерної техніки з програмним забезпеченням та багатофункціональний приистрій. На минулому тижні – комплекс обладнання портативного автоматизованого робочого місця для надання послуг "мобільний офіс". Завдяки йому мешканці віддалених територій, люди похилого віку , з інвалідністю та ті, що перебувають у лікарні, зможуть отримати послуги, не відвідуючи Центр.
Приміщення ЦНАПу – це сучасний та комфортний офіс, що знаходиться на першому поверсі виконкому. Для комфортних умов прийому громадян з дітьми створено дитячий куточок. Цьогоріч укладено договір з Ощадбанком – тепер оплату послуг за які збирається адміністративний збір, клієнти можуть здійснювати на місці.
З метою забезпечення зручного для клієнтів режиму роботи Центр працює за розширеним графіком – 47 годин на тиждень без обідніх перерв, з подовженим робочим днем у вівторок до 22.00.
Заслухавши інформацію, депутати взяли її до відома та ухвалили відповідне рішення, спрямоване на подальше удосконалення адміністративних послуг.
Усі проекти рішень, у тому числі додаткові, попередньо розглядалися на депутатьських комісях.
Керуючись вимогами чинного законодавства та Бюджетного Кодексу, депутати ухвалили рішення про ліквідацію комунального закладу Чортомлицька НСЗШ. Оскільки мали ознаки нецільового використання державних коштів через недостатню наповнюваність класів.
Зміни мережі освітніх закладів стосувалося і питання "Про внесення змін до 32 сесії міської ради 7 скликання від 27.04.2018 № 38". У квітні сесією було ухвалене рішення про створенняя НВО, шляхом злиття дитячого дошкільного закладу № 17 та середньої загальноосвітньої школи №2. Проект змін передбачав приєднання до складу навчально-виховного об’єднання Олександрівської неповної середньої школи в якості осередку позашкільної освіти. Для учнів Олександрівської школи опорною стане СЗШ №2 та інші школи міста за бажанням. Таким чином НВО забезпечить безперервність освіти – від дошкільної ланки до повної загальної середньої освіти з наданнням відповідних послуг позашкільної освіти.
В основі такого рішення теж економічні та демографічні чинники. Середня наповнюваність класів в Олександрівській НСЗШ становила 15,7 учнів, а фактичні затрати на одного учня - 25,2 тис. грн. ( у Чортомлицькій школі наповнюваність 11,1 учень, витрати сягали 35,1 тис.грн.). Середня ж по країні цифра витрат, у тому числі решти шкіл Покрова, в межах 9,6 тисяч гривень на одного учня.
А також те, що 76 дітей з Чортомлика та 55 - з Олександрівки з першого класу їздять у школи міста.
Зважаючи на ці та інші аргументи, депутати більшістю голосів підтримали рішення, що стосувалися приведення у відповідність існуючої мережі закладів освіти.
На засіданні було також внесено зміни до бюджету, ухвалено ряд рішень житлово-комунального, земельного характеру. Затверджено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу середньої освіти Покрова. Внесено зміни до комплексної програми соціального захисту населення та до програми, що передбачає поліпшення екологічної ситуації міста. Затвердили план роботи міської ради на друге піврічччя та інші.
Прес-служба міського голови.