На Дніпропетровщині майбутні помічники ветеранів матимуть повну підтримку керівництва ОВА

У Дніпропетровській області триває реалізація експериментального проєкту Мінветеранів із запровадження в Україні інститут помічника ветерана. Регіон є одним з чотирьох пілотних. Наразі тут вже 21 кандидатів у помічники пройшли всі етапи відбору і нещодавно розпочали профільне навчання у Центрі ветеранського розвитку. Заклад відкрито у Дніпрі на базі Університету митної справи та фінансів (УМСФ) за сприяння ветеранського відомства. Після завершення підготовки їх працевлаштують у Сервісному офісі помічника ветеранів в кожній з громад Дніпровщини, які беруть участь у “пілоті”.

Тож з майбутніми фахівцями зустрівся начальник Дніпропетровська обласна державна адміністрація Сергій Лисак. Разом обговорити напрямки роботи у їхній важливій місії із супроводу ветеранів війни та членів родин на шляху реінтеграції у громадах.

“Кожен у своїй громаді. Допомагатимуть демобілізованим з працевлаштуванням, навчанням. Надаватимуть юридичні консультації та сприятимуть в оздоровленні, оформленні виплат, вирішенні житлових питань. Перелік їхніх задач – дуже широкий. Та головне – ці спеціалісти мають стати справжніми друзями і трохи психологами для своїх підопічних”, — наголосив Сергій Лисак.

Він зазначив, що справа є непростою та відповідальною. Проте помічники ветеранів мають викластися на повну заради Воїнів, які нині на передових позиціях виборюють мирне небо для всіх нас.

“Впевнений – разом впораємося! І ще – помічники ветеранів завжди можуть розраховувати на мене”, — запевнив очільник Дніпропетровщини.

У свою чергу міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна висловила вдячність начальнику Дніпровської ОВА Сергію Лисаку за пріоритетність нової державної ветеранської політики в регіоні та всебічну підтримку “пілоту” Мінветеранів у впровадженні інституту помічника ветерана.

“На Дніпропетровщині особливу увагу приділяють реабілітації для поранених українських Захисників і Захисниць та подальшої їхньої реінтеграції у цивільне життя. Забезпечення житлом, освіта та професійна адаптація, доступні адмінпослуги через ЦНАПи, сприяння у працевлаштуванні. Дякую місцевій владі та бізнесу за зусилля та всебічну підтримку ветеранської політики. Продовжуємо плідно взаємодіяти у розв'язанні на місцях проблемних питань ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих Воїнів ”, – наголосила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, в Україні триває розвиток експериментального проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в чотирьох пілотних областях держави за ініціативи Мінветеранів. На 400 запланованих посад помічників вже є 439 кандидатів.