Сьогодні Україна переживає часи, коли на території держави тривають бойові дії, складною є й економічна ситуація. У Покрові нині нараховується більше двохсот учасників бойових дій на Донбасі, які зіткнулися з таким поняттям як "посттравматичний синдром". Величезне емоційне напруження випало і на членів їхніх родин. Та й в цілому, стрес став проблемою суспільства. За таких умов дуже важливо аби профільні фахівці мали необхідні знання, які дозволять допомогти впоратися з подібними проблемами.
Саме тому 26 липня у приміщенні міськвиконкому відбувся тренінг "Особливості спілкування з людьми, які пережили тяжку психологічну травму. Емоційне вигорання. Система ресурсі BASIC PH". Його організатором виступила громадська організація "Український Культурний центр". м. Дніпро.
Участь у заході взяли представники міської спілки воїнів АТО,фахівці центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, cлужб виконкому, військкомату, управління праці та соціального захисту населення, територіального центру, центру зайнятості, медики, практичні психологи загальноосвітніх закладів, співробітники поліції, управління освіти. Свої знання та досвід, в рамках тренінгу, їм передавала Валентина Проніна, психолог центру медичної реабілітації госпіталю ветеранів війни при лікарні ім. Мечникова.
Говорячи про тему заходу, вона відзначила, що сьогодні українські спеціалісти мають змогу ознайомитися з передовими світовими методиками психологічної реабілітації. Перш за все, Валентина Володимирівна наголосила, що стрес і психологічні проблеми ніколи не можна приховувати. Під час заходу велика увага приділялась саме психологічній реабілітації воїнів АТО. Як зізналася одна з учасниць, її дуже турбує питання дієвої допомогти людям, які зіткнулися з жахом війни, адже вона не знає на власному досвіді, що вони пережили.
За словами Валентини Проніної, тут важлива психологічна реабілітація, надати можливість розповісти про свої переживання. "Основна частина нашої допомоги це саме робота зі спогадами, — наголосила вона, - за методом "терапевтичного листа", коли людина детально описує проблему чи спогад, які її турбують.
Під час заходу учасники вчилися особливостям спілкування з людьми, які пережили важку психічну травму, ознайомилися з питанням "емоційного вигорання", проводили практичні вправи з подолання стресу. Окремим пунктом програми стало знайомство з ізраїльською системою ресурсів BASIC PH та практичною методикою переробки психотравмуючих подій.
Як відзначили учасники тренінгу, вони отримали дуже багато цікавої та корисної інформації, яка допоможе їм в роботі. Адже питання психологічної реабілітації, психологічної підтримки сьогодні стає все більш актуальним, і подібні заходи допомагають вивчити проблему зсередини та знайти шляхи її подолання.
Прес-служба міського голови.