Місто героїв, місто пам’яті - місто нашого життя!

Вже другий рік черговий день народження для Покрова приходить в умовах війни, але з вірою у Перемогу та наші незламні ЗСУ. Своє головне свято місто зустрічає з важливим днем - вшанування Захисників та Захисниць. Ці дати не лише збігаються у часі, вони визначають нашу історію від часів мужніх козаків і до сьогоднішніх воїнів, які боронять незалежність своєї рідної землі.

І цьогорічний, 67-й день народження міста став для покровчан ще однією можливістю висловити слова безмежної вдячності тим, хто захищає наше майбутнє, завдяки кому розпочинаємо кожен день у своєму рідному домі.

Саме ця думка була провідною для закладів культури міста, котрі підготували не лише онлайн-привітання, а й запропонували містянам залишити добрі слова на листівці, зібраній зі щирих сердець-побажань. Покровчани писали єдине: «Дякуємо за життя, повертайтеся якнайшвидше додому – з Перемогою!»

Пам’ятною згадкою про цей день стали світлини, зроблені на тлі патріотичних робіт відомого художника-плакатиста Нікіти Тітова та славнозвісних котиків ЗСУ. А ще з песиком Патроном, героєм всієї малечі і стилізованою “Мрією”, яку в нас не відібрати. Ці символи великої боротьби близькі кожному, бо вони про пережите і про наші спільні прагнення жити під мирним, вільним українським небом.

Про це були пісні, музичні вітання й поезії вихованців Дитячої музичної школи й Школи мистецтв. День музики тут зустрічали з пленерами та майстер-класами, з любов’ю до рідного міста та шаною до Героїв.

А подарунками стали обереги, виготовлені разом з майстринями Будинку культури Шолохового, клубу Перевізьких Хуторів та спеціалістами публічної бібліотеки міста. Діти з дорослими склали уквітчану мапу України й сувеніри з природного матеріалу.

Вплітали кожну квітку з побажаннями добра, щастя і такого важливого слова – миру. Що квітка для українців – то знакова рослина, розповідали фахівці міського народного історико-краєзнавчого музею ім. М. Занудька. Вони розгорнули виставку хустин, одного з головних оберегів нашого народу. Говорили про орнаменти, малюнки, що були закодованим посланням на щасливу долю.

Пропонували майстер-клас з пов'язування головного убору. Хустка супроводжувала українців від народження, її брали з собою і чоловіки-захисники, знаючи, що кожна квітка на хустині осяяна молитвою рідних людей.

Всі слова цього дня були присвячені їм, нашим захисникам, хто боронить Україну від окупантів і хто віддав за неї найдорожче – своє життя. Місто героїв, місто пам’яті - місто нашого життя, Покров зустрічає ще один рік своєї історії з вдячністю і вірою в Перемогу.

Прес-служба міського голови.