12 вересня ми відзначаємо День фізичної культури і спорту. Покров — місто з багатою історією фізкультурно-спортивного руху. Тисячі його жителів займалися і займаються у численних секціях та відділеннях наших спортивних осередків. І цей день є особливим для тих людей, чия праця пов'язана з вихованням дітей та залучення їх до спорту.
Практично усе своє свідоме життя присвятив цій благородній справі тренер відділення легкої атлетики Дитячо-юнацької спортивної школи СК “Манганіт” Віктор Шинкаренко.
Він як сьогодні пам'ятає 1 червня 1977 року, коли вперше зайшов на стадіон саме в якості наставника для молодих спортсменів. І ось вже 43 роки він йде цим шляхом.
Віктор Дмитрович зізнається, що йому пощастило працювати з особливими людьми, які любили спорт і багато зробили для його розвитку у нашому місті. З теплотою і вдячністю згадує Андрія Івановича Черепа, який довгі роки був директором спорткомплексу, а також керівника ДЮСШ “Манганіт” Жанну Натанівну Босу.
“Ці люди дійсно знаходилися на своєму місці. Андрій Іванович був людиною, яка жила спортом і до останнього залишався йому відданим. Для мене було честю працювати поряд з ними”, — говорить Віктор Шинкаренко.
Кількість вихованців, які пройшли через відділення легкої атлетики, обчислюється сотнями. Він пишається тим, що разом зі своїми колегами, такими як Микола Вакулянчик, Любов Чабанець, Володимир Бойко, Валентина Піддубцева виховував атлетів, які достойно представляли рідне місто на спортивних аренах. У тому числі на змагання рівня чемпіонатів СРСР, Європи та Світу. Красномовний факт — близько півтора десятка вихованців відділення у різні часи входили до Збірної України!
Віктор Шинкаренко зробив свій внесок у становлення таких титулованих спортсменів міста як Олексій Пацерін, Олена Приходченко, Євген Ткаченко. Він також був одним із тренерів нашої прославленої легкоатлетки, учасниці Олімпійських ігор 2012 року Анжели Шевченко.
Але при цьому зазначає, що основне завдання тренера полягає не в гонитві за рекордами і титулами. Не кожна дитина може стати чемпіоном і перейти у спорт вищих досягнень. Але саме спорт дає їй ті якості, які допомагають у подальшому житті.
“Головне завдання тренера — виховати дитину як гармонійно розвинуту особистість, яка матиме загартований характер, буде готова переборювати труднощі та рухатися вперед. Причому не лише в спорті”, — наголошує Віктор Дмитрович. Він пишається, що багато його вихованців, успішно займаючись спортом, паралельно демонстрували високі результати у навчанні, закінчували школу із золотими медалями, досягали успіхів у різних сферах діяльності.
Тренер переконаний, що саме спорт дисциплінує і робить дітей готовими до дорослого життя. Тож батькам не потрібно боятися віддавати їх до секцій. Це особливо важливо сьогодні, коли розвиток технологій іноді негативно впливає на рівень активності дітей та їхній загальний фізичний стан.
Віктор Шинкаренко наголошує, що заняття фізкультурою завжди має бути частиною життя людини. І наводить приклади тих покровчан, які продовжують тренуватися навіть у дуже поважному віці, зберігаючи бадьорість тіла і духу.
Як говорить Віктор Шинкаренко, тренерська робота не є тим видом діяльності, який приносить великі статки. Це скоріше покликання, помножене на любов до дітей тих ентузіастів, які обрали цей шлях.
“Працюючи з дітьми ти бачиш результат своєї роботи. Коли спостерігаєш, як дитина зростає на твоїх очах, розвивається як особистість, то радієш, що в цьому є і твій внесок. Я знаю, що це моє, що це та справа, яка мені подобається.
Хочу привітати усіх тренерів, викладачів фізкультури, усіх любителів спорту з нашим спільним святом. Бажаю, перш за все здоров'я, віри та надії в те, що наше життя неодмінно буде кращим”, — сказав на завершення нашої розмови Віктор Шинкаренко.
Ми приєднуємося до цих побажань і висловлюємо слова величезної поваги і вдячності усім людям, зусиллями яких виховувалися і виховуються справжні спортсмени у найвищому значенні цього слова!
Прес-служба міського голови.