“Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати зручний формат та надавача послуг з психологічної підтримки”, – Юлія Лапутіна

На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, коментуючи впровадження у 2024 році трирівневої системи надання психологічної допомоги ветеранам, а також ведення Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей.

????“Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати формат послуг (дистанційно або очно, індивідуально або груповий) та фахівця, який буде психологічно супроводжувати і підтримувати. Важливо зазначити, що завдяки впровадженню Реєстру, наразі є можливість залучати фахових спеціалістів з ментального здоров’я безпосередньо в громадах, бути поряд з ветераном там, де він живе, перебуває і працює”, – наголосила очільниця Мінветеранів.

????Юлія Лапутіна нагадала, що цьогоріч держава впроваджує безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних. Саме тому за ініціативи Мінветеранів Уряд ще наприкінці року ухвалив постанову №1270, якою удосконалено надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх родин, а також осіб, прирівняних до них.

????Для забезпечення якісного надання послуг Мінветеранів забезпечуватиме функціонування Реєстру, здійснюючи якісний відбір, підтримку та супровід фахівців, що будуть надавати послуги із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому порядку звітів про послуги.

????Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг із психологічної допомоги спеціалізованим закладам будь-якої форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги. Це означає, що вже цьому році держава буде сплачувати за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним, тобто – безкоштовно для них.

???? “Набутий досвід війни свідчить, що багато з тих, хто бере участь у бойових діях, потребують і в подальшому тривалий час потребуватимуть психологічної допомоги та відновлення на різних етапах життя”, – наголосила Юлія Лапутіна.