Кіно, яке доходить до серця

Саме так можна охарактеризувати документальну стрічку “Трохи нижче неба”, прем'єра якої відбулася минулого тижня у Покрові. У нашому місті вона демонструвалася невипадково. Запис фільму особисто передав до Покрова її режисер, відомий письменник, телеведучий і волонтер Руслан Горовий.

До цього фільм “Трохи нижче неба” побачили у Києві, а також містах, звідкіля були родом його герої. Картина братиме участь у різноманітних фестивалях, триває робота щоб показати її на центральному телебаченні. Завдяки загальним сприянням авторів стрічки та міської влади, покровчани мали змогу безкоштовно переглянути фільм, який розповідає про новітню історію України.

Режисер проєкту Руслан Горовий, продюсери Михайло Ухман і Сергій Коновал створили унікальне кіно. Це перша документальна стрічка про бої за Донецький аеропорт такого формату, де ті, хто вижив, розповідають про полеглих побратимів.

На другий сеанс картини у Покрові, який відбувся 21 лютого, прийшли люди різного віку і професій.  Сюжет, який базувався на історії загиблих у січні 2015 року бійців 80-ї бригади ЗСУ Ігоря Римара, Володимира Труха, В'ячеслава Мельника та Івана Вітишина, нікого не міг залишити байдужим.

Особливо проникливим моментом стали спогади матерів про їхніх синів. Ці жінки віддали війні найдорожче і тому так важливо, аби українці пам'ятали їхніх дітей і розуміли, що ця жертва не була марною. Що завдяки їм і тисячам других воїнів ми живемо в мирних містах і селах.

За словами Валерії Боєвої, фахівця відділу молоді та спорту виконкому, покровчани були вражені фільмом. “Це той випадок, коли люди сиділи нерухомо аж доки не закінчилися фінальні титри і не згас екран. Можна сміливо сказати, що він дійшов до серця глядачів. Це данина пам'яті, яка в першу чергу потрібна нам, живим”.

Особливі слова вдячності лунали від учасників АТО. Картині вдалося передати ті почуття та емоції, які відчував кожен із захисників України в той буремний період.

За два сеанси картину “Трохи нижче неба” подивилися близько двохсот покровчан. Вдячність адміністрації та персоналу Prime Cinema Pokrov в наданні свого комерційного часу, обладнання та залу для показів. Фільм також буде демонструватися у закладах освіти Покрова, кіно, яке розповідає про Героїв, котрі закривають собою Україну, захищаючи рідну землю.

Прес-служба міського голови.