Під час повернення демобілізованих (звільнених з військової служби) військовослужбовців, ветеранів війни до цивільного життя виникає ціла низка проблемних питань, з якими доводиться стикатись як безпосередньо самим ветеранам, так і членам їх сімей. Для комплексного вирішення таких питань держава запровадила соціальну послугу соціальної адаптації ветерані війни та членів їх сімей на етапі повернення до умов цивільного життя, яка базується на оцінці індивідуальних потреб для подальшого їх задоволення, та затвердила Державний стандарт надання такої послуги.
Головна мета соціальної послуги – допомогти відновити фізичне і ментальне здоров’я, зміцнити родинні зв’язки, підтримати соціальну незалежність, активність та професійний розвиток ветеранів.
Соціальна послуга передбачає два етапи її надання:
І етап – тижнева програма відновлення ветерана разом з сім’єю під супроводом фахівців на базі спеціалізованого закладу, яка спрямована на сприяння формуванню стійкості ветеранів війни до бойової психологічної травматизації, збереження відновлення соціальних зв’язків, формування довірливих стосунків із членами сім’ї, психологічну підтримку та навчання членів сімей ветеранів війни.
ІІ етап – надання соціальної послуги соціальної адаптації безпосередньо в громаді надавачами соціальних послуг, що передбачає комплекс заходів, спрямованих на допомогу ветерану війни в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних потреб і шляхів їх задоволення, потенційних проблем і способів їх розв’язання або усунення.
Для отримання соціальної послуги соціальної адаптації ветерани війни та члени їх сімей можуть звернутись до управління праці та соціального захисту населення (вул. Залужного, 5, каб.29, тел. 0633611220), отримати відповідні консультації та ознайомитись з переліком надавачів такої послуги.
Начальник управління праці
та соціального захисту населення
Тетяна ІГНАТЮК