День української хустки – уквітчана родинна історія

Вже традиційно 7 грудня покровчанки долучаються до флешмобу, вшановуючи один з головних національних оберегів. Різного віку, роду занять, вони приєднуються до онлайн-марафону, бо всіх об’єднує тепло національного символу краси, жіночності — материнства. Війна лише підсилила значення свята: родинності, вірності – надії та любові.

Українська хустка — це частина нашої культури. Хустка життя, так її називають у народі, бо є нетлінною пам’яттю про наших мам, бабусь, прабабусь. Нею накривали новонародженого, її дарували на хрестини. Ними перев'язували синів, коли проводжали до армії. Майже у кожній родині з нею пов'язана сімейна історія.

Тож сьоме грудня свято, шановане у нашому місті, бо дозволяє показати безмежжя автентичного аксесуару і неповторність образу покровчанок. Вже традиційно заклади культури міста відобразили уквітчану історію хустки у національній мистецькій спадщині. Поезія, пісня, музичне, образотворче мистецтво –  українському оберегу відведено особливе місце.

Онлайн-марафон підхопили і заклади освіти, присвятивши хустці яскраві світлини. Різні за візерунками та розміром, з китицями та без – хустка майоріла маківками та жоржинами, волошками й трояндами.

Флешмоб підтримали представниці різних професій, виставляючи світлини у хустинах.

Підписували фото побажанням, щоб національний оберіг покрив усю Україну, захистивши від ворога - від війни.

Прес-служба міського голови.