Цього року виповнюється 34 роковини трагічним подіям Чорнобильської катастрофи, яка в історії сучасної цивілізації залишилася техногенно-екологічною катастрофою. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції, яка відбулася внаслідок вибуху четвертого енергоблоку у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, стала самою масштабною надзвичайною подією на атомних об’єктах у світі та залишається такою до наших днів. Масштаби її наслідків охопили майже всю земну кулю.
На виконання завдань, пов’язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, разом з іншими структурами щоденно працюють і спеціалісти управління праці та соціального захисту населення. На сьогодні у місті обліковується 373 чорнобильця, серед них 237 ліквідаторів наслідків аварії, 52 потерпілих, 40 дітей-чорнобильців та 44 дружин померлих постраждалих, які підпадають під дію Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
За 2019 рік громадянам, постраждалим від аварії на ЧАЕС, виплачено 909,9 тис. грн., оздоровлено 15 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії на загальну суму 109,5 тис. грн., в тому числі за рахунок місцевого бюджету 3 особи на суму 21,9 тис. грн.
Крім гарантованих державою пільг громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, опікується і міська влада: організовується пільгове харчування для дітей в закладах освіти міста, надається адресна матеріальна допомога та допомога у вирішенні соціально-побутових проблем, підтримується діяльність міської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна».
Доземним уклоном вшановуємо сьогодні і завжди вогнеборців і ліквідаторів, які заслонили собою не лише Україну, а й усе людство, пам'ятаємо всіх, кому вкоротило віку це рукотворне лихо, сумуємо разом з вдовами та їх дітьми, і віддаємо данину живим!
Міцного здоров’я, шановні «чорнобильці», мирного неба, добробуту і благополуччя Вам і Вашим родинам!
Начальник управління праці та соціального захисту населення Т.М. Ігнатюк