Час створювати ОСББ


На сьогодні питання - створювати чи ні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) - не стоїть. Згідно нового Закону України від 14 травня минулого року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» - об’єднуватися будемо усі. Мешканцям будинків, які до 1 липня поточного року не самоорганізуються, домоправителя на конкурсних засадах призначить виконком.
В Україні створювати ОСББ законодавчо стало можливим з 2001 року, в Покров до цього часу не створено жодного об’єднання співвласників. Хоча досвід інших міст показує – хоч і не проста це справа, та вигідна для самих мешканців.


Коли люди самостійно управляють тим, що їм належить, то ефективність від цього краща, і призводить до економії енергоресурсів, своєчасного ремонту будинків та утримання їх у належному стані, благоустрою прилеглої території.
Кожне об’єднання співвласників, на відміну від будинків комунальної власності, самостійно визначає кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг, самі визначають черговість проведення поточного ремонту і головне - набувають реального впливу на якість цих робіт.
ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг (теплоенерго, водоканал) виконання умов договорів, які воно уклало.
ОСББ, як юридична особа, може отримувати кредит та гранди на проведення ремонтів, встановлення лічильників, утеплення, облаштування прибудинкової території та інше. Це означає, що з моменту створення ОСББ у власників квартир з’являються альтернативні шляхи керування будинком – від самозабезпечення, коли власноруч наймаються електрики, сантехники, двірники тощо, – до визначення на конкурсних засадах обслуговуючої компанії (приватної структури чи того самого ЖЕО) або укладання прямих договорів з облгазом та обленерго. Тобто, багатоквартирний будинок – по суті, це великий «приватний будинок», тому і ставитися до нього потрібно як до приватного житла.
Позитивний момент нового законодавства, що для отримання кворуму на загальних зборах щодо створення ОСББ, раніше необхідно було мати 50% плюс один співвласник. Новий закон дозволяє приймати рішення тією кількістю людей, які прийшли на збори, а інші голоси дозбирати протягом 10 днів підписами.
Зважаючи на те, що вже скоро, згідно з ухваленим законом, весь житлово-комунальний фонд має пройти процес реорганізації, виконком Покровської міської ради закликає усіх жителів міста не чекати літа, коли управляюча компанія буде обрана за конкурсом, а об’єднуватися в ініціативні групи, проводити загальні збори, залучати до об’єднання сусідів, обирати голову і ставати повноправним власником у своєму домі.
Нагадуємо, що міська влада готова надати вам усіляку підтримку щодо консультацій з проведення установчих зборів ОСББ, зборів співвласників будинку, а також допомогу у вирішенні проблемних питань.
Отже, усім, хто бажає створити у своєму будинку юридичну особу – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, пропонуємо звернутися у каб. №312 міськвиконкому, або отримати консультацію в телефонному режимі за номером: 4-26-60.
Слідкуйте за подальшою більш детальною інформацією з приводу створення ОСББ на офіційному сайті Покровської міської ради та на сторінках міської газети «Козацька вежа».
Прес-служба міського голови.