ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ПОКРОВА ПРАЦЮЄ У ПОСИЛЕНОМУ РЕЖИМІ

        В Центрі соціальних служб Покровської міської ради Дніпропетровської області за минулий тиждень здійснено прийом 32 осіб, у тому числі - внутрішньо переміщених. Прийнята 1 заява для здійснення оцінювання потреб родин з метою встановлення статусу дитині, як така що постраждала внаслідок воєнних дій. З цією метою фахівцями Центру відвідано родини за адресою їх фактичного місця проживання, складено відповідні акти оцінки потреб.

       У складі робочої групи фахівцями Центру відвідано 34 родини ВПО для перевірки (верифікації) відомостей про їх місце розміщення, складено відповідні акти.

      Триває робота з організації соціального захисту осіб, які опинились в СЖО. В рамках соціального супроводу фахівцями відвідано 13 родин  з метою контролю дотримання попередньо наданих рекомендацій та виконання пунктів плану соціального супроводу. Охоплено соціальною послугою «соціальний супровід» дві родини піклувальників.

       З метою дотримання Законодавства України у сфері протидії домашньому насильству опрацьовано 2 повідомлення про вчинення домашнього насильства. З цією метою фахівцями Центру відвідано постраждалих осіб за місцем проживання. Їм надані: інформаційна, консультаційна, правова та психологічна допомога.

       На постійній основі супроводжуються 5 прийомних сімей, 2 дитячі будинки сімейного типу та 24 сім’ї опікунів, піклувальників. Родини, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування отримують допомогу у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї, адаптацію дитини в нових умовах, створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні, захист майнових та інших прав дитини, допомогу у відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення.

       Відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.2008 р. №866 з метою встановлення здатності матері та/або батька виконувати обов’язки щодо виховання дитини та догляду за нею, а також про визначення місця проживання малолітньої дитини з одним із батьків, фахівцями Центру було складено одну оцінку потреб родин та надано відповідні копії висновків до служби у справах дітей виконавчого комітету Покровської міської ради.

       На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. №587 «Про організацію надання соціальних послуг», враховуючи лист КЗ «Нікопольського міського центру соціальних служб» НМР ДО» Центром проведена робота щодо попередження та профілактики соціального сирітства.

         Фахівцями центру з 28 по 30 квітня 2024 року взято участь в навчальному семінарі-тренінгу щодо створення та здійснення соціального супроводження сімейних форм виховання.