У спекотну літню погоду є велике бажання провести вільний час поближче до води.
Проте вода — це не лише відпочинок, але й велика відповідальність. І передусім, за безпеку дітей. Фахівці Покровського відділу ДСНС в черговий раз нагадують, що, за статистикою, утоплення займає друге місце черед причин смертності дітей та підлітків від нещасних випадків. Тому важливо знати самому та вчити дітей правилам поведінки біля водойм та безпосередньо у воді. Рятувальники нагадують основні тези безпечного відпочинку.
Під пильним наглядом дорослих
Дитина в воді має перебувати під постійним наглядом дорослих. Якщо вона ще не вміє плавати, дорослий має знаходитися не далі, ніж на відстані витягнутої руки.
Вода може бути небезпечною для будь-якої дитини незалежно від віку і навичок. Тому, коли ваші діти знаходяться у воді, не послаблюйте уваги, не дозволяйте собі відволікатися на телефон, читання або просто розмови.
Якщо дитина не вміє плавати
Одягніть на дитину рятувальний жилет (або надувні манжети), який буде весь час підтримувати її голову над рівнем води. Переконайтеся в тому, що жилет підходить за розміром; дитячі жилети призначені для дітей вагою починаючи з 4 кг. Ніколи не надягайте на дитину рятувальний жилет для дорослих, не давайте дитині надувний матрац тощо. Такі предмети занадто великі і дитина може з легкістю прослизнути крізь них.
Не варто забувати, що дитячі кола, спеціальні плавзасоби для сидіння у воді, надувні манжети, спеціальні жилети для дітей - не забезпечують повну безпеку дитини на воді, і вона все одно потребує нагляду дорослих.
Стежити за дітьми, навіть якщо вони вміють плавати
Більшість батьків вважає: дитина вміє плавати, якщо вона в змозі триматися на воді і хоч якось у ній самостійно пересуватися. Таке плавання ніяк не можна назвати безпечним. Це навіть не плавання, а купання. Стежити за такими дітьми потрібно також уважно, як і за тими, хто не вміє плавати зовсім.
Дитина, яка впевнена, що вміє плавати, менш обережна. Дуже важливо, щоб діти вміли правильно дихати і рухатися під час плавання. Це ж стосується і пірнання. Тому навчати плаванню повинні люди, які професійно володіють такими навичками.
Загальні правила поведінки на воді
Наостанок рятувальники Покрова в черговий раз нагадують базові правила поведінки поблизу водойм:
• Обирайте для купання спеціально відведені для цього місця.
• Враховуйте погодні умови та температуру води. Не переохолоджуйтесь.
• Найкраще плавати паралельно до берегової лінії.
• Не запливайте надто далеко (за буйки), не намагайтеся перепливати з одного берега на другий (чи, наприклад до острівця).
• Не купайтеся відразу після прийому їжі.
• Не купайтеся втомленими або якщо ви погано себе почуваєте.
• Надувні матраци та кола – не є засобами порятунку на воді, тому не запливайте на них у небезпечні місця. Надувні плавальні засоби можуть бути легко віднесеними вітром далеко від берега.
• Не стрибайте/пірнайте у воду, якщо ви не знаєте дна.
• Не купайтеся на самоті.
Прес-служба міського голови.