
Сьогодні в Україні вдруге на загальнодержавному рівні відзначають День вшанування пам’яті Захисників і Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Пам’ятна дата покликана вшанувати всіх, хто став жертвою російської агресії, а також зберегти пам’ять про їхню мужність, незламність і самопожертву.
28 липня пов’язане з однією з найтрагічніших сторінок сучасної історії України — роковинами теракту в Оленівці. У ніч із 28 на 29 липня 2022 року в колонії, де утримували українських військовополонених, переважно оборонців Маріуполя та «Азовсталі», російські війська здійснили масове вбивство полонених. Унаслідок теракту загинули десятки українських захисників, понад сотня отримала поранення. Ця трагедія стала символом жорстокого порушення міжнародного гуманітарного права та нелюдського поводження з українськими полоненими.
День пам’яті є нагадуванням про всіх військових, добровольців і цивільних, які загинули у російській неволі, зазнали катувань або були страчені, а також про тих, хто досі перебуває в полоні й очікує повернення додому.
До вшанування пам’ятної дати долучилися й заклади культури громади. Світла пам’ять Захисникам і Захисницям України, добровольцям та цивільним, чиї життя обірвалися у неволі. Їхній подвиг, стійкість і жертовність назавжди залишаться в історії України та в пам’яті її народу.
Пресслужба міського голови.

