Покровський міський відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області

ІНФОРМАЦІЯ

ПОКРОВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ
філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області

Начальник відділу

Контактні дані:
    Гетьман Юлія Миколаївна, підполковник внутрішньої служби
_______________________________________________________
поштова адреса: 53303, м. Покров, вул.. Г. Тикви, буд. 2, каб. 13, 23
тел.: 096-920-96-93
електронна скринька: dn33@probation.gov.ua 
Графік роботи:    понеділок – четвер: 08:00 – 17:00
п’ятниця: 08:00 – 15:45
обідня перерва: 12:00 – 12:45
вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ... 

 • забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 • організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 • допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві. 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 ПЕРЕВАГИ ДОСУДОВОЇ ДОПОВІДІ: 
    Стаття 2 Закону України «Про пробацію» визначає, що досудова доповідь - це письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого. 
    Відповідно до ст. 314-1 КПК України досудова доповідь складається з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого для прийняття справедливого рішення про міру покарання.
    Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка обвинувачується у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин. Вона спрямована на встановлення дійсних соціальних, психологічних та економічних потреб підсудного, вирішення яких сприятиме його ресоціалізації та недопущення вчинення інших кримінальних правопорушень. 
    Досудова доповідь складається щодо: особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; особи, обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п’яти років позбавлення волі; неповнолітнього обвинуваченого віком від 14 до 18 років незалежно від тяжкості вчиненого злочину. Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п'ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь. Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк. Працівники уповноваженого органу з питань пробації виступають неупередженою стороною, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого. Саме вони докладатимуть максимум зусиль, щоб забезпечити суд необхідною об’єктивною інформацією для визначення найбільш ефективного виду покарання щодо обвинуваченого. Для цього працівник органу пробації за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби з’ясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). Представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи, його сімейний стан та відносини у сім'ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я. 
    Важливо звернути увагу, досудова доповідь приймається судом до уваги та не може використовуватися у кримінальному провадженні, як доказ винуватості (або невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину, остаточне рішення щодо міри покарання прийматиме тільки суд.     Досудова доповідь – справедливе рішення суду!