ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА!

Нагадуємо, що в Україні офіційно розпочався виборчий процес. Президентські вибори відбудуться в останню неділю березня. Cаме зараз, аби не залишитися осторонь голосування, кожен громадянин має можливість перевірити свої персональні дані, звернувшись безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Покровської міської ради.

Також пропонуємо ознайомитися з відповідями на актуальні питання пов’язані з виборчим процесом.

Що нового буде для виборця,  і які права у нього є?

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада  2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю,  31 березня 2019 року.

Місто Покров належить до одномандатного виборчого округу №35, центр якого знаходиться у м. Нікополь.

Усі зареєстровані виборці  мають отримати іменні запрошення на вибори, де буде повідомлено про внесення до попереднього списку виборців, виборчу дільницю, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.

Виборцям, щодо яких у списку є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП),  повідомлять про надння можливості проголосувати за місцем перебування (вдома).

Якщо Ви отримали запрошення, де Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно, значить  можна не хвилюватися. Якщо  ж  воно  не  надійшло — є привід самому прийти і з’ясувати причину. Вас чекають у виборчій  дільничній комісії та ми — відділ ведення Державного реєстру виборців Покровської міської ради, який знаходиться у приміщенні виконавчого комітету, за адресою: м.Покров, вул. Центральна, 48, каб.411, телефон 4-30-27. При собі потрібно мати паспорт.

Із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб, Ви, як  виборець можете звернутися  не пізніше 25 березня 2019 року.  Майте на увазі, що заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Як бути  виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, проте у списках у них відсутня відмітка "НСП", рішенням дільничної комісії, на підставі їхніх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я, надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою має бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці напередодні дня голосування.

Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Таке право є у  громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця реєстрації. Для цього необхідно з відповідною заявою звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого тимчасового перебування. Таким виборцям буде змінено на час виборів місце голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення Державного реєстру виборців.

У  випадку, якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все ж вирішить голосувати вдома, то він зобов’язаний здати видане йому посвідчення до того відділу, де його видали.

Важливо, що до заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Якщо до заяви  додаються копії документів, то органу ведення Реєстру для перевірки достовірності цих копій  пред’являються  їхні оригінали.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Це також стосується  і коли виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

Все це необхідно зробити до 25 березня, оскільки від цієї дати починається формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування. Саме до них і вноситимуться  дані громадян, котрі змінили місце голосування за власними заявами.

До 25 березня до нашого відділу мають подати заяви  про тимчасову зміну місця голосування і всі члени дільничних виборчих комісій, для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. 

Відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого