Функції, завдання, напрями діяльності

Регламент

doc

регламент роботи міськоі ради 7 склинання

Розмір: 137.73 KB
Перегляди : 412
Дата завантаження: 2016-10-10

ВИТЯГ З РІШЕННЯ

42 сесії міської ради  5 скликання від 29 вересня 2009р. №25

«Про символіку територіальної громади міста Покров»

(із змінами внесеними рішенням 7 сесії міської ради 7 скликання від 28 квітня 2016р. №23)

ГЕРАЛЬДИЧНО- ВЕКСИЛОГІЧНИЙ ОПИС ГЕРБА м.Покров 

                                         

gerbВ основі герба лежить іспанський щит, на якому у відповідності з вимогами геральдики обумовленими кольорами та символами відображена інформація про особливості краю, його історію, традиції, духовність, культурну та господарську спадщину.

Поле герба розділено на дві паралельні кольорові частини, голубого та малинового  кольору.

Голубий колір є традиційно національним кольором, символізує шляхетність та благородство мешканців міста.

Малиновий (пурпуровий) колір в геральдиці визначається як щедрий, пануючий (домінуючий). На гербі цей колір має подвійне значення.

По-перше, це колір головного козацького Прапору війська Запорізького Низового.

По- друге, це умовний колір марганцю — природного мінералу, видобуток якого складає основу економіки міста.

На передньому плані, в центрі поля герба зображена Покрова Пресвятої Богородиці, що символізує високу духовність, єднання та належність до глибоких витоків християнства та православ’я.

Покрова Пресвятої Богородиці була головною покровителькою та заступницею  Запорізького козацтва. Наслідування духовних традицій славетних пращурів, а також, враховуючи, що перші копальні з видобутку марганцю називались Покровськими, що  традиційно День міста святкується на Покрову, зображення Покрови Пресвятої Богородиці на гербі міста визначає її як духовну покровительку міста.

У лівому верхньому куті герба, на голубому полі стилізоване зображення золотого (жовтий колір) роторного колеса з літерами «Mn» (символ  хімічного елементу марганцю), що символізує видобуток марганцю, як головну виробничо-економічну базу заснування міста, гірничо-рудне виробництво як домінуюче в економіці міста.

У правому верхньому куті герба на голубому полі стилізоване зображення всесвітньовідомої золотої скіфської пекторалі, що в1971 році була знайдена на території міста при розкопці Товстої могили – символ причетності до культури, суспільних відносин, що з сивої давнини зародились та існували на території, де розташоване місто.

Герб обрамлений золотою (жовтий колір) девізною стрічкою, яка утворює в нижній частині герба бант. В центрі банту на стрічцізображені перехрещені булава та шабля – символ козацьких вольностей і бойової слави запорожців та їх нащадків у боротьбіза свободу і незалежність рідної землі.

З лівого та з правого боку від перехрещених булави та шаблі на стрічці відображений девіз територіальної громади міста «Зберегти та примножити», що значить зберегти та примножити духовні, культурні надбання і традиції, матеріальні та соціальні  досягнення та здобутки минулих поколінь.

Увінчаний герб баштовою міською короною, під якою золотими літерами напис

«Покров».

ГЕРАЛЬДИЧНО — ВЕКСИЛОГІЧНИЙ ОПИС ПРАПОРУ  м. Покров 

praporПрапор міста Покров має  прямокутну конфігурацію з довшою горизонтальною стороною. Співвідношення сторін 1:1,5. Прапор складається з двох горизонтальних рівновеликих кольорових смуг. Колір верхньої смуги – голубий, символізує шляхетність та благородство мешканців міста, є традиційно національним  кольором.

Нижня смуга малинового кольору має подвійне значення.

По-перше, це колір головного козацького Прапору війська Запорізького.

По-друге, це умовний колір марганцю – природного мінералу, видобуток якого складає основу економіки міста, що відповідає геральдичному визначенню малинового кольору – щедрий, пануючий (домінуючий).